.

  • slide
icon

MASAŻMasaż jest jednym z najstarszych zabiegów terapeutycznych. Polega on na wykorzystaniu dotyku w postaci ucisku na tkanki, w celu wywołania odprężenia, dobrego samopoczucia i uzyskania ulgi, a także równowagi organizmu. Istnieje wiele technik masażu - wszystkie bowiem polegają na stosowaniu ruchów głaskania, rozcierania, ugniatania, ucisków, oklepywania, wibracji, roztrząsania i wałkowania.
Masaż stosuje się w celu zmniejszenia sztywności, tonusu i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy, przy zawrotach głowy, a także w schorzeniach kręgosłupa. Doskonale wpływa na kobiety w ciąży, niweluje ból zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

W ofercie:
- masaż leczniczy - bóle i zawroty głowy, dysfonia, choroby narządu ruchu-zwyrodnienia, zespoły bólowe, choroby ortopedyczne

- drenaż limfatyczny - wykonuje się go w celu usprawnienia przepływu limfy np. likwidacja i przeciwdziałanie obrzękom limfatycznym po usunięciu węzłów chłonnych z powodów onkologicznych

- masaż dla kobiet w ciąży - to rodzaj masażu utworzony z myślą o przyszłych mamach. Jego celem jest niwelowanie dolegliwości bólowych zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Masaż ten może obejmować również przeciążone barki, szyję, nogi. Działa odciążająco, rozluźnia napięte mięśnie, wzmacnia stawy i więzadła.
- masaż relaksacyjny