.

  • slide
icon

AMSALeczenie chorób zatok przynosowych, ucha środkowego, upośledzonej drożności trąbki słuchowej inhalatorem AMSA

Inhalator AMSA ma możliwość wytwarzania wibroaerozolu, czyli aerozolu wzbogaconego o dodatkową energię pochodzącą z nałożenia nań fali akustycznej i podawania go pod krótkotrwałym nadciśnieniem. Dzięki temu nadciśnieniu aerozol penetruje do ucha środkowego poprzez trąbkę słuchową Eustachiusza i do zatok nawet poprzez otwory o upośledzonej drożności. W inhalatorze AMSA nadciśnienie regulowane jest automatycznie poprzez przełykanie. Czynność przełykania powoduje otwarcie ujścia trąbki słuchowej z jednoczesnym zamknięciem jamy nosowej poprzez uniesienie podniebienia miękkiego. Przez odpowiednią końcówkę nosową inhalatora nadciśnienie wtłacza wibroaerozol do trąbki słuchowej i ucha środkowego. Powtarzanie tego procesu powoduje naturalną fizjoterapię trąbki.

Badania dowodzą, że penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi metodami.

Zastosowanie:
Leczenie zatok przynosowych, chorób ucha środkowego, trąbki Eustachiusza, a w szczególności upośledzonej drożności trąbki słuchowej u dorosłych i dzieci, a także „zatkany” nos u kobiet w ciąży.